tel. 728 219 273
bobstupka@post.cz
Cestovatel Bob Stupka
www.cestovatelbob.cz

cestovatel
Bob Stupka

hotelbusem po světě ”

  • úvod + blog
  • příhody a zážitky
  • destinace
  • přednášky
  • média
  • fotogalerie
  • diskuze
  • kontakt

La Piojera

Santiago de Chile a La Piojera patří neodmyslitelně k sobě. Kousek od hlavního náměstí Plaza de Armas nedaleko rybí tržnice se nachází hospůdka „La Piojera“ (od slova el Piojo, neboli veš). Překládá se to jako „Blechárna“. Na zdech jsou nalepeny vzkazy a dopisy kamarádům a přátelům.  Tady se sejdou a spolu si vypijí zvláštní nápoj lidé z ulice s bankovními úředníky, kravaťáci s dělníky, turisté s Čilany, mladí i staří. Mizí tady rozdíly jak v majetnosti, tak v postavení návštěvníka a nikdo si tady na nic nehraje, jsou přirození a přenáší tuto náladu i na své okolí. A to hlavně s přibývajícím počtem vypitých sklenic zdejšího vyhlášeného nápoje.

 Jmenuje se „terremoto“, což znamená zemětřesení a nedělá ostudu svému názvu. Jakkoli se vám bude zdát skladba tohoto pití nemožná, tak věřte, že když ochutnáte, tak zjistíte, že to vlastně vůbec není špatné. Základem je víno Pipeňo, které se prodává v pětilitrových kanystrech a samo o sobě za moc nestojí. Když se to srovná s kvalitními víny, která se tady produkují, tak je to podřadný nápoj. Ovšem, když se k němu přidá fernet a hlavně další důležitá ingredience – zmrzlina (vanilková nebo ananasová), je z toho pravé zemětřesení. Pije se brčkem a s postupným roztáváním a promícháváním zmrzliny se z toho stává osvěžující nápoj, který je velmi nepředvídatelný. Dámám doporučuji jeden, pánům dva, pouze silným náturám tři, ale ty musí mít sebou dobrého kamaráda, protože na čerstvém vzduchu se situace malinko změní.


Nálada v této lidové hospodě je pořád skvělá, všichni jsou výborně naladěni a neustále se střídající muzikanti hrají a zpívají s obrovským nasazením. Nikdo se nestará o politiku a o problémy, prostě si to užívají a hodují, jako by nebylo zítřka.
Zobrazit všechny fotky »
 
sen již není snem
partneři

Pangeo tours   Hotel u pralesa
Copyright © 2012 - 2024  ·  Cestovatel Bob Stupka  ·  Všechna práva vyhrazena
Webmaster Robert Sedlák  -  webmaster.robertsedlak.cz